Muhtar olamadı ama dizi oyuncusu oldu

31 Mart Yerel Seçimleri’nde sosyal medyada paylaştığı video ile dikkat çeken Kırşehir’in Aşağı Homurlu Köyü’nde muhtar adayı olan Aydın Battal Gönül Dağı dizisi ekibine dahil oldu.

Oyuncu Erdal Cindoruk ile videosunu paylaşan Aydın Battal, dizide yer almaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

TÜRKİYE AYDIN BATTAL’I NASIL TANIDI ?

Kırşehir’in Akpınar ilçesine bağlı Aşağı Homurlu Köyü’nde yaşayan ve zaman zaman yazdığı şiirlerle gündeme gelen Aydın Battal, muhtarlık seçimine girdi.

300 seçmenin ve 3 adayın bulunduğu köyde 29 oy alan Battal, neden kaybettiğini aracının içinde çektiği video ile anlattı.Aydın Battal’ın videosu sosyal medyada viral oldu ve binlerce kez paylaşıldı.

Muhtarlığı kaybetmesini fakirlik, garibanlık ve şairliğine bağlayan Aydın Battal, ” Ben seçime girerken sırtıma 3 tane kusur yazıldı. Biri garibanlık, biri fakirlik , biri de niye olduğunu bilmediğim bir şekilde şiir yazıp sosyal medyada paylaşıp bölüşmem oldu.

Başkaları başka şey yazıyor şifa oluyor. Aydın şiir yazınca ; köçeklik yaptı, abdallık yaptı, soytarılık yaptı oluyor. Demek ki olmuyormuş işte. Ben muhtar adayı olmuşum adam geliyor, ‘Aydın’ı sığır güden tutalım” diyor. Bir insan bu kadar mı aşağılanır.

Seçim günü hangi elbiseyi giyeceğim diye dedikodu yapıp eğleniyorlar. Hele birisi de kendisi çok iyi Müslümanmış gibi bana diyor ki; seni İslamiyet’e davet ediyorum diyor.

Ben gavur muyum ? Gönlüme söz geçiremedim böyle bir maceranın içine girdim. Bana inanan yakınlarımı mahcup ettim. Onlardan özür dilerim” ifadelerini kullanarak kendisini kimlerin nasıl istemediğini kaleme aldığı şiirle anlattı.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir