Galatasaray’da şaşırtan Hakim Ziyech kararı! Bonservisi geçtiğimiz günlerde alınmıştı

Son şampiyon Galatasaray, yeni sezon için iddialı bir kadro oluşturmak adına yoğun bir çalışma sürdürüyor. Kadroya katılacak yıldızlar kadar eldeki isimlerin durumu da merak konusu. Son olarak Hakim Ziyech konusunda hareketli bir süreçten geçiliyor.

KRİTİK VİRAJLARDA KATKI SAĞLADI

Galatasaray’ın geçtiğimiz sezonun başında kiralık olarak Chelsea’den kadrosuna kattığı Hakim Ziyech, özellikle Süper Lig sezonunun son bölümünde yaptığı katkıyla takımının şampiyonluğunda büyük rol oynamıştı. Süper Lig sezonunu 18 maçta 6 gol, 3 asistlik skor katkısıyla tamamlayan Ziyech, bu istatistiğin büyük bir bölümünü kriik son dönemeçte gerçekleştirdi. Faslı yıldız, takımıyla çıktığı son 6 lig maçında 4 gol, 1 asistlik skor katkısı sağlamıştı.

BONSERVİSİ ALINDI

Galatasaray, sergilediği başarılı performans sonrası Hakim Ziyech’in bonservisini bedelsiz olarak satın alma hakkını kullandı. 28 Haziran’da Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcu Hakim Ziyech’in geçici transfer sözleşmesinde yer alan bedelsiz satın alma opsiyonu şartları oluştuğundan kesin transferi bedelsiz olarak gerçekleşmiştir. Futbolcuya; 2024-2025 sezonu için net 2.850.000 Euro sezonluk ücret ödenecektir. Ayrıca yapılan anlaşma gereği şarta bağlı uzama opsiyonunun gerçekleşmesi halinde futbolcuya 2025-2026 sezonu için net 2.850.000 Euro sezonluk ücret ödenecektir” ifadeleri kullanılmıştı.

AVRUPA VE ARABİSTAN’DAN CİDDİ TEKLİFLER VAR

Galatasaray’ın geçtiğimiz günlerde 1+1 yıllık sözleşme imzalayarak bonservisini bedelsiz olarak aldığı Hakim Ziyech’e hem Avrupa’dan hem de Suudi Arabistan’dan çok ciddi teklifler var.

İZİN VERİLDİ

Bu teklifleri değerlendirmek isteyen Faslı yıldıza izin verildi. Ziyech anlaşma sağlarsa, 7-10 milyon Euro bandında bir bonservis bedeli talep edilecek. Tecrübeli futbolcuyu kadrosuna katmak isteyen kulüpler arasında eski takımı Ajax’ın da olduğu gelen haberler arasında. Eğer hiçbir kulüple anlaşamazsa, Okan Buruk tecrübeli yıldızı vakit kaybetmeden yeni sezon planlarına dahil etmek istiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir