Fevzi Çakır’dan kendisine “korkak” diyen Fatih Portakal’a: Sen hangi sıfatla bana gazetecilik dersi vereceksin

T24 Haber Merkezi

İktidara yakın Ciner Medya Grup Ankara Temsilcisi Fevzi Çakır ve gazeteci Fatih Portakal sosyal medyada tartıştı. Çakır, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kendisine “Soru sor be korkak insan!” diyen Portakal’a, “Sen hangi sıfatla bana gazetecilik dersi vereceksin inan merak ediyorum?” dedi. Çakır, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yapılan Ciner Medya ortak yayınında Şimşek’e sorular sormuş, Şimşek burada yaptığı tek maaş aldığı ve asgari ücretin düşük olmadığı açıklamalarıyla büyük tepki çekmişti.

TIKLAYIN – Mehmet Şimşek: Vergilendirilmeyen alanlardan vergi almak istiyoruz; Türkiye’de asgari ücret düşük değil

BloombergHT ve HaberTürk ortak yayınında Ciner Medya Grup Ankara Temsilcisi Fevzi Çakır’ın gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıklamaları gündem oldu. Yayından bir kesiti paylaşan Fatih Portakal, sosyal medya platformu X üzerinden Çakır’a “Yazıklar olsun sana! “Büyük fedakarlik” diyor yaptığına yüzü kızarmadan… Kabahat onda değil, karşısında saksı kıvamında duruş sergileyen kendine gazateci diyen kişi de… Soru sor be korkak insan!” dedi. Bunun üzerine Çakır’dan Portakal’a sert cevap geldi.

“Foyası çoktan ortaya çıkmış, boyası dökülmüş, oportünist bir aparatsın”

Portakal hakkında “oportünist bir aparatsın” yazan Fevzi Çakır, Portakal’ın paylaşımını alıntılayarak şunları yazdı:

“Sen hangi sıfatla bana gazetecilik dersi vereceksin inan merak ediyorum? Foyası çoktan ortaya çıkmış, boyası dökülmüş, oportünist bir aparatsın. İnan bana bu popülist gazetecimsi davranışlarının artık hiçbir karşılığı yok.

“Şimşek, o maaşların belki de otuzda biri seviyesindeki maaşla bakanlık yapıyor”

İlgili yayını izlemeyenler için yayında sorduğum soru Sayın Mehmet Şimşek’in birden fazla maaş alıp almadığıydı. Herkesin bildiği gerçeği Sayın Bakan yayında nezaketle belirtti. Sayın Mehmet Şimşek bakan olmadan önce İngiltere’de on binlerce pound maaş alan, yıllık geliri milyonlarca pound olan bir özel sektör tepe yöneticisiydi. Bu maaşları bırakarak gelip de o maaşların belki de otuzda biri seviyesindeki maaşla bakanlık yapmasından samimiyetle ve gururla bahsetti.

“Bahsettiği şey; bu anlamda fedakârlık ve bir hakikatin ifadesi”

Yani bahsettiği şey; bu anlamda fedakârlık ve bir hakikatin ifadesiydi. Bu gerçek karşısında ne diyecekti bir gazeteci? Esasen seni ve ‘gerçek gazetecileri’ birbirinden ayıran bu mevzudan sana iş çıkmaz. Son olarak; gerçek gazetecilerden, meslektaşlarımdan ve izleyicilerimizden gelen ve gelecek tüm eleştirilere her daim itibar eder; değerli ve yol gösterici olarak kabul ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir